Koło filmowe

 Świetlica Terapeutyczna nr 2 to nie tylko miejsce w którym prowadzone są specjalistyczne zajęcia terapeutyczne ale jest to przede wszystkim miejsce przeznaczone dla dzieci i młodzieży. To nasi wychowankowie są najważniejsi. I dla tego wychodząc na przeciw ich zainteresowaniom terapeuci i wychowawcy pracujący w placówce przygotowali rózne formy zajęć fakultatywnych. Jedną z tych form jest koło filmowe.

 Głównym celem tych zajęć jest zachęcenie młodego człowieka do krytycznego spojrzenia na dzieło filmowe. Chcielibyśmy żeby po tych zajęciach nasi wychowankowie świadomie wybierali filmy i umieli o nich w sposób rzeczowy dyskutować.

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi gatunkami filmowymi. Dzieci będą mogły obejrzeć filmy z różnych krajów i różnych wytwórni. Przed projekcją wybranego tytułu prowadzący wprowadzi widzów w fabułę oraz wskaże najważniejsze wątki danego filmu. Po obejrzeniu nastąpi czas na dyskusję.

Oprócz samego oglądania filmów dzieci zapoznają się z technikami i etapami tworzenia filmu. Będa mogły same stworzyć scenariusz i nakręcic krótka etiudę. Wprowadzając element rywalizacji prowadzący raz w roku organizuja konkurs na najlepsza etiude filmową. Jak co roku do wygrania jest cenna nagroda.

 

Galeria

Aktualności

FreD Goes Net

"FreD Goes Net" jest programem profilaktyki selsektywnej, wdrożonym w Polsce po raz pierwszy przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Więcej

TUKaN

Trening Umiejętności Kontroli zachowań związanych z Alkoholem i Narkotykami to program zajęć korekcyjnych dla młodzieży eksperymentującej ze środkami psychoaktywnymi

Więcej

Ważne dokumenty.

Dla rodzica.

Oprócz zajęć przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, terapeuci przygotowali ofertę skierowana dla rodziców. Proponujemy Państwu takie formy pomocy jak: konsultacje terapeutyczne, szkołę dla rodziców, mediacje rodzinne, doradztwo zawodowe.