O zajęciach

Zajęcia kulinarne prowadzone są w Świetlicy Terapeutycznej nr 2 od 2012 roku. Cieszą się one wielką popularnościa wśrod najmłodszych jak i starszych wychowanków. Są one cykliczną formą zajęć podczas, której dzieci mają okazję poznać nowe smaki, przekonać się do powszechnie nielubianych warzyw i owoców, poeksperymentować i przekonać się, że pichcenie wcale nie jest niczym trudnym.

Nasza prowadząca Pani Monika Mostek na każdych zajęciach uczy dzieci przygotowywać proste potrawy, pomaga poznawać zasady zdrowego odżywiania i komponowania codziennego menu. Ponadto zajęcia mijają w przyjaznej atmosferze podczas, której nikt nie jest krytykowany i oceniany. Prowadzący zaraża entuzjazmem swoją grupę co prowadzi do wspaniałych efektów końcowych.

Dzieci biorące udział w zajęciach kulinarnych uczą się odpowiedzialności, współpracy w grupie i pomagania sobie nawzajem. Ponadto dzieci uczą się dobierać składniki, mieszać w odpowiednich proporcjach, zgniatac wałkować, stwarzać smakowe kompozycje, dekorować.

Wspólne degustacje przyrządzonych potraw dają okazję do poznawania zasad kulturalnego zachowania sie przy stole i ciekawych rozmów o życiu.

 

 

Galeria

Aktualności

FreD Goes Net

"FreD Goes Net" jest programem profilaktyki selsektywnej, wdrożonym w Polsce po raz pierwszy przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Więcej

TUKaN

Trening Umiejętności Kontroli zachowań związanych z Alkoholem i Narkotykami to program zajęć korekcyjnych dla młodzieży eksperymentującej ze środkami psychoaktywnymi

Więcej

Ważne dokumenty.

Dla rodzica.

Oprócz zajęć przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, terapeuci przygotowali ofertę skierowana dla rodziców. Proponujemy Państwu takie formy pomocy jak: konsultacje terapeutyczne, szkołę dla rodziców, mediacje rodzinne, doradztwo zawodowe.